Pak muaj pas dasmës, Rona Nishliu shtatzënë për herë të parë

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 08:30 25-04-2019 Pak muaj pas dasmës, Rona Nishliu shtatzënë për herë të parë

Shtatorin e vitit të kaluar këngëtarja e njohur Rona Nishliu kurëzoi me martesë dashurinë e saj.

Dasma e mbajtur ishte shumë private dhe u zbulua vetëm në momentin e fundit nga disa foto të publikuar nga miqtë e saj.

Mirëpo, vetëm pak muaj pas dasmës, Rona ka ndarë edhe lajmin e ëmbël për të gjithë publikun. Rona është shtatzënë dhe shumë shpejt do të bëhet nënën për herë të parë.

Sipas RTV21 në kopertinën e albimit të ri këngëtarja i ka kushtuar një dedikim fëmijës që do vijë në jetë.

"Ky album shkon për ty, që jam duke të mbajtur prej disa muajshm brenda meje, duke pritur ende për takimin e parë. Ti dhe të gjithë fëmijët duhet të zbuloni se çfarë inspiron muzikën tonë kombëtare dhe regjionale. Pas dëgjimit të këngëve të mia, hulumtimit për performancave  dhe këngët origjinale të pazëvendësueshme, Nexhmije Pagarusha, Rexho Mulliqi, Rifat Kukaj, Tish Daija, Rashid Krasniqi, Muharrem Qena, Jusif Gërvalla, MAK Roc Band, Esma Redzepova, Zajzi Tro etj. Jam falenderuese për të gjithë autorët dhe performuesit e tyre dhe trashëgimin e tyre të pavdekshëm dhe inspirimin që ende bartin", janë këro fjalët e shkruara nga Rona.

-640-0-5cc15b9f0b4c1.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Fustani 18 metra i gjatë, moderatorja shqiptare i jep fund beqarisë, pamjet  nga dasma
'Pse e zgjat veten me photoshop?' Alketa Vejsiu i kthehet komentueses: Herën tjetër... »
Article Logic
Execution time: 0.011008024215698
array(1) { ["section"]=> string(66) "pak-muaj-pas-dasmes-rona-nishliu-shtatzene-per-here-te-pare-161778" }