Tirana
few clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
53 %
0kmh
20 %
Hën
35 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
35 °
Pre
26 °
E hënë, 8 Gusht, 2022
spot_img

Pak ditë para udhëtimit në SHBA, Rama sot niset drejt Italisë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme ka udhëtuar drejt Italisë.

Mësohet se Rama do të zhvillojë një vizitë zyrtare në vendin fqinj, ndërsa ende nuk ka asnjë njoftim zyrtar në lidhje me këtë udhëtim.

albsig

Nuk dihet sesa do të zgjasë udhëtimi dhe as se kush do të jetë tema e diskutimit.

Kujtojmë që më herët Rama ka njoftuar se më 15 shkurt së bashku ministren e Jashtme, Olta Xhaçka do të udhëtojnë në SHBA.

Udhëtimi vjen pasi departamenti i Shtetit ka konfirmuar se SHBA dhe Shqipëria do të jenë bashkëpenëmbajtëse të çështjes së Ukrainës në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img