Tirana
broken clouds
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
75 %
3.6kmh
75 %
Enj
11 °
Pre
12 °
Sht
11 °
Die
10 °
Hën
5 °
E enjte, 2 Shkurt, 2023

Pak ditë para protestës së 6 dhjetorit, Meta shkon në selinë e PD, takim me Berishën

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka shkuar sërish sot në selinë e Partisë Demokratike, ku po zhvillon një takim me Sali Berishën.

Bëhet me dije se para pak minutash Meta i shoqëruar nga Petrit Vasili kanë mbërritur në selinë e PD, dhe ka nisur takimi me Berishën.

Ky takim vjen vetëm pak ditë para protestës së njoftuar nga Berisha më 6 dhjetor, ditën kur Shqipëria pret samitin e Bashkimit Europian. Kujtojmë që ditën e djeshme Meta konfirmoi edhe pjesëmarrjen duke thënë se protesta është kundër Edi Ramës dhe se nuk ka asnjë lidhje me liderët e BE.

Edhe pse policia e ka ndaluar që atë ditë të bëhet protestë para Kryeministrisë për shkak të perimetrit të sigurisë, duket se PD dhe PL janë duke e organizuar protestën.

Më shumë


spot_img

spot_img