Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1.5kmh
0 %
Die
40 °
Hën
38 °
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
35 °
E diel, 1 Gusht, 2021

Pak ditë nga afati për regjistrimin e kandidatëve për deputetë, Celibashi thirrje partive: Zgjidhni figura me integritet dhe që plotësojnë kriteret ligjire

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

2ad7a88fc6833e62872668a225a9ed88

Kanë mbetur edhe pak ditë nga afati i fundit për dorëzimin e listave në KQZ të kandidatëve për deputetë në zgjedhjet e 25 prillit.

Kryetari i KQZ-së Ilirjan Celibashi u ka bërë thirrje partive politike që të zgjedhin kandidatë me integritet dhe që plotësojnë kriteret ligjore.

“Mbeten dhe pak ditë nga data 8 Mars, që është edhe afati i fundit për dorëzimin e listave të kandidatëve për deputet për çdo qark. Inkurajoj partitë politike të zgjedhin kandidatura me integritet dhe që plotësojnë kriteret ligjore për të qenë përfaqësues të shqiptarëve”, shkruan Celibashi.

603a7cf342a5fScreenshot_1.jpg

Më shumë

spot_img
spot_img