Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
73 %
1.5kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
35 °
Enj
33 °
Pre
35 °
Sht
37 °
E martë, 28 Qershor, 2022
spot_img

Paguat 700 mijë dollarë për foton me Trump? Meta për akuzat e gazetës austriake: Artikull i trilluar, gjyqi ndaj tyre është i pakthyeshëm

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti Ilir Meta ka reaguar sërish për artikullin e gazetës austriake “Krone”, e cila e akuzonte se ka paguar 700 mijë dollarë për të siguruar një foto në ceremoninë e inaugurimit të Presidentit amerikan, Donald Trump, në vitin 2017.

Ai tha në emision “Të Paekspozuarit” se artikulli ishte i trilluar, teksa shtoi se gjyqi ndaj gazetës është i pashmangshëm.

albsig

spring

“Është për të qeshur dhe për të qarë, se kjo gazetë bulevardeske austriake, përdoret për qëllime tepër spekulative, për të mos thënë mafioze, por kjo do te provohet në gjyq.

Gjyqi per gazetën bulevardeske austriake është i pakthyeshëm. Artikulli qesharak, i pavërtetë, i mbushur me mashtrime, aq më pak për pozitën që isha ata duhej të çonin pyetjet paraprakisht.

Me të njëjtin vend kam qenë më Vasilin, kanë qenë edhe deputet të tjerë, unë s’kisha nevojë të paguaja për një foto, se isha kryetar Kuvendi i ftuar më agjendë”, tha Meta.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img