Tirana
broken clouds
21.3 ° C
21.3 °
21.3 °
71 %
1.2kmh
74 %
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
28 °
Mar
27 °
Mër
21 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021
spot_img

Padia ndaj Haradinajt, reagon Basha: Një perversitet i shëmtuar anti-kombëtar, na turpëron të gjithëve

spot_img

Lajme të ngjashëm

3e65f170e334ac7311fd98bd89038791

Ka reaguar edhe kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha  në lidhje me padinë që Kryeminstri Rama ka bërë ndaj Ramush Haradinajt.

Ai e ka cilësuar këtë një pseudo-padi dhe një perversitet të shëmtuar anti-kombëtar.
Basha shprehet se ky akt i ulët na turpëron të gjithëve.

Reagimi i plotë i tij:

‪”Pseudo-padia e Edi Ramës ndaj kryeministrit të Kosovës është një perversitet i shëmtuar anti-kombëtar.
Është turp i pakapërdishëm që Ramush Haradinaj, pas gjakut të tij dhe familjes së tij për çlirimin e Kosovës, pas betejave me akuzat e montuara të Beogradit, të përballet me pasojat e degjenerimit dhe vasalitetit të Edi Ramës.
Ky akt i ulët që na turpëron të gjithëve meriton refuzimin dhe revoltën legjitime ndaj një kryeministri të dështuar fund e krye dhe ndaj falimentimit të tij politik dhe moral para Shqipërisë dhe mbarë kombit shqiptar.”

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img