Tirana
clear sky
-7.5 ° C
-7.5 °
-7.5 °
73 %
1kmh
0 %
Mar
4 °
Mër
7 °
Enj
9 °
Pre
10 °
Sht
11 °
E martë, 25 Janar, 2022

Pacolli letër Kurtit: Më takoje kur të duhej vota ime, tani as mesazheve nuk u përgjigjeni

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli, ka bërë me dije se një shtet e ka njohur Pavarësinë e Kosovës.

Në letrën e tij Pacolli ka hedhur akuza ndaj Kurtit për neglizhim, pasi thotë se i ka dërguar Ëhatsapp letrën e presidentit dhe konfirmimin e tij ndaj Kosovës, mirëpo Kurti ende nuk i ka kthyer një përgjigje.

“Takimi ynë i fundit me ju ishte një natë para zgjedhjeve presidenciale, kur ju kishit nevojë për votën time. Duke e ditur se ju nuk përgjigjeni ne letrat e mia, ( ashtu siç nuk iu përgjigjët dhe as atyre letrave që kërkoja lirimin e instrumenteve mjekësore, sipas rregullave, për spitalin e pediatrisë që i kishit bllokuar në terminalet doganore.

Duke ditur këtë, më mbetet vetëm t’ju drejtohem publikisht; Në ËatsApp, më datën 18/12 ju kam dërguar letrën dhe mesazhin e Presidentit të shtetit që konfirmon se janë të gatshëm (javën e ardhshme) të vizitojnë Kosovën, për të kryer formalitetet e njohjes dhe të diskutojnë për vizitën e juaj në këtë shtet.

Gjithçka është e rregulluar, zotëri Kryeministër, unë kam punuar gjatë për këtë njohje dhe pritet vetëm miratimi juaj. Unë, si gjithmonë jam në dispozicion për gjithçka që keni nevojë rreth kësaj njohje”, shkruan Pacolli.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img