Tirana
broken clouds
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
87 %
2.6kmh
75 %
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
14 °
Pre
15 °
Sht
10 °
E martë, 30 Nëntor, 2021
spot_img

Pacienti e gdhiu në ambulancë, mjeku që dha alarmin në 3 të mëngjesit: Kur ndërruam turnin, pacienti ishte…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

efd35f29fd2044e97ee1c6c9aa3c2304

Mjeku Dritan Kociaj, i cili mesnatën e sotme iu drejtua me një thirrje publike kryeministrit Edi Rama dhe Komitetit të Ekspertëve, tregon se çfarë ndodhi me pacientin, për të cilin tha se priste në ambulancë.

Rreth orës 03:00 mëngjesit, mjeku tha se po qëndronte në ambulancën e parkuar para QSUT-së me një pacien me koronavirus. Ai tha se pacienti po trajtohej me oksigjen, edhe pse bombolat duhet të ndërroheshin disa herë.

Por njoftimi i fundit që mjeku Kociaj ka dhënë për rastin në fjalë, është kur ndërroi turnin. Ai thotë se rreth orës 07:00 të mëngjesit, teksa zbriti nga QSUT, pa se pacienti ishte ende në ambulancë.

dfhdfhdfhdfhdfh.jpg

Nga Ministria e Shëndetësisë, për Newsbomb.al thanë se nuk kanë dijeni për këtë rast.

Fatkeqësisht edhe ky rast s’ka kaluar pa u politizuar, ku shumë persona e kanë sulmuar mjekun Kociaj për bindjet e tij politike, duke ia vënë në dukje postimet kundër qeverisë që ka bërë ndër vite.

dfghdfhjdfhdfh_copy.jpg

jfgjfgjfgjgfj.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img