Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
40 %
1kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
35 °
Enj
33 °
Pre
34 °
Sht
37 °
E martë, 28 Qershor, 2022

Korça, Elbasani dhe Kukësi na lanë ‘Shëndenë’!

Nga Edi Oga, ekskluzivisht për Newsbomb.al. Duket si lojë fjalësh apo si shaka vere, por nuk është e tillë. Imagjinoni sikur të kishit vizituar këto qytete...

Bordi që na nevojitet me urgjencë!

Nga Edi Oga, ekskluzivisht për Newsbomb.al. Janë në pakicë ata dritëshkurtër që nuk janë të bindur se shkaku madhor i përkeqësimit të ekonomisë së tyre...

Dy urime për dy ditëlindje!

Nga Edi Oga, ekskluzivisht për Newsbomb.al Dje, më 12 Qershor, u festuan dy ditëlindje me përmbajtje politike. Veç e veç. Edhe nëse ka pasur ndonjë...

Loja me president mbaroi. Shpërndahuni!

Nga Edi Oga, ekskluzivisht për Newsbomb.al Me stilin e tij të pamohueshëm, kryeministri kapi në befasi pothuaj të gjithë shqiptarët, kur shqiptoi një emër “të...

Një president komod!

Nga Edi Oga, ekskluzivisht për Newsbomb.al Sot u vulos përfundimisht fati i presidentit të ri. Atë do ta propozojë dhe do ta zgjedhë ekskluzivisht mazhoranca. Lexo,...

Parti Diktatorësh!

Nga Edi Oga, ekskluzivisht për Newsbomb.al Asnjëherë më parë në këto tre dekada të përpjekjeve tona për të (mos) instaluar sistemin demokratik në vend, raporti...

Këta që paguajmë për të na djegur

Nga Edi Oga, ekskluzivisht për Newsbomb.al Një javë që nis me lajmin “digjet raundi i parë i votimit për Presidentin”, nuk premton asgjë të mirë....

Presidenti që po lind “i vdekur”!

Edi Oga, ekskluzivisht për newsbomb.al. A e keni vënë re që prej disa ditësh nuk ka më lajme për zgjedhjen e presidentit të ri? Tashmë...

Vota jonë, plumb për kokat tona!

Edi Oga, ekskluzivisht për newsbomb.al. Para një viti votova për herë të fundit dhe ndoshta për të herë të fundit fare. Votova kundër! Votova kundër sepse askush nga...

Jo president, na duhet një mbret!

Edi Oga, ekskluzivisht për newsbomb.al.  U bënë disa javë që kotmëkot shpenzojmë kohë dhe energji duke diskutuar “popullorçe” kandidatura të mundshme për president. Në listë janë...

Lajmet e fundit