Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
55 %
4.1kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
26 °
Enj
27 °
Pre
23 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Pa maska dhe distancë, skeptikët për koronavirusin dalin në protestë në Vjenë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

bfc03710513aac37381ccbd3193f877e

Me qindra qytetarë skeptik për koronavirusin kanë dalë në protestë në Vjenë.

Protestuesit janë kundër masave të marra nga qeveria për të parandaluar përhapjen e koronavirusit.

Protestuesit shihen ngjitur me njëri-tjetrin dhe pa maska, teksa protestojnë për masat që janë marrë.
Me pankarta në duar ata kërkojnë që vendi të hapet dhe të jetojnë të “lirë”.

Kujtojmë që Austria është që prej 26 dhjetorit në bllokimin e tretë të rreptë të koronavirusit, e cila përfshin mbylljen e të gjitha bizneseve jo-thelbësore dhe kufizimet e lëvizjes.

Screenshot_17.pngScreenshot_18.png

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img