Tirana
scattered clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
32 %
6.2kmh
40 %
Mar
10 °
Mër
9 °
Enj
11 °
Pre
11 °
Sht
10 °
E martë, 31 Janar, 2023

Pa ish-gruan me të dashurin e ri, shqiptari u bën gjëmën në mes të qytetit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Nga xhelozia një shqiptar nga Kosova, i cili jetonte prej nëntë vjetësh në Mühlacker të Zvicrës ka shkaktuar një incident të pakëndshëm në qytet.

Mësohet se 40-vjeçari ishte duke shëtitur dhe papritur pa ish gruan e tij me të dashurin 38 vjeçar.

Nga xhelozia ai e sulmoi në këmbë dhe duar me sende të forta metalike të dashurin e ri, derisa ishte një shofer automjeti që e ndaloi, raporton albinfo.ch, transmeton newsbomb.al.

Përveç kësaj burri e kishte kërcënuar me vdekje ish gruan.

Gjykata e Maulbronn e dënoi atë për plagosje me dënim me kusht dhe gjithashtu duhet të kryejë 250 orë punë. Prokuroria më parë kishte kërkuar dënim prej 1 vjet e dy muaj burg.

Gjykatësi Bernd Lindner tha se ky dënim është i mjaftueshëm për të vetëdijësuar shqiptarin. Gjithashtu padia nuk ka qenë për “vrasje të mbetur në tentativë.”

Më shumë


spot_img
spot_img