Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
2.1kmh
0 %
Pre
21 °
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
33 °
Mar
35 °
E premte, 18 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Pa hajdutët që po vidhnin dyqanin e celularëve, polici në Fier përleshet me autorët, në ikje ata e përplasin me makinë (DETAJE)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

d2413e997269d85405a0ebeb42d379a0

Një punonjës policie në Fier ka mbetur i plagosur pasi është përplasur fizikisht me disa grabitës, të cilët më pas në ikje e sipër kanë përplasur dhe makinën e tij.

Sipas Policisë, ngjarja ka ndodhur mëngjesin e sotëm rreth orës 06:10, në lagjen “Kongresi i Përmetit”, në Fier.

Tre persona të paidentifikuar kanë tentuar për të vjedhur dyqanin e celularëve në pronësi të shtetasit R. C, por gjatë tentativës së tyre ata janë pikasur nga një punonjës i policisë, i cili po shkonte për të marrë shërbimin në zonën policore.

Punonjës i Policisë ka ndërhyrë për të parandaluar vjedhjen duke u përplasur fizikisht me autorët, të cilët gjatë largimit kanë goditur me automjetin e tyre mjetin privat të punonjësit të policisë.

Në vendngjarje janë fiksuar prova materiale të lëna nga autorët të cilat do të shërbejnë në zbardhjen e ngjarjes dhe identifikimin e kapjen e autorëve. Janë ngritur pika kontrolli në hyrje-dalje të qytetit dhe po vijon krehja e zonës me qëllim kapjen e autorëve.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë vijon punën për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img