Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
93 %
0.5kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
22 °
Pre
23 °
Sht
22 °
Die
21 °
E mërkurë, 27 Tetor, 2021
spot_img

 PA FJALË/ Tërmeti ’shkund’ pa problem pallatin në Shëngjin, VIDEO-ja shokon publikun

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

9d6e1497043c8389d784865ffa687e1c

Një video e fundit e qarkulluar në rrjetet sociale ka pasqyruar anë rrënqethëse të tërmetit të fuqishëm 6.4 ballë që ra në zonën Durrës-Tiranës mëngjesin e sotëm. 

Një kamerë e vendosur përballë një pallati në Shëngjin ka regjistruar sekuencën drithëruese kur tërmeti i fuqishëm lëkund lehtësisht pallatin aq sa rrezikon ta nxjerrë nga themelet.

Pamjet e fiksuara kanë tmerruar dhe lënë pa fjalë opinionin publik.

Në Durrës, Thumanë, Kurbin dhe Fushë-Krujë janë shënuar dëme të konsiderueshme të ndërtesave, ndërsa kanë humbur jetën 14 persona, kurse janë shpëtuar 39 veta, ndërsa afro 600 të tjerë janë lënduar.

Autoritetet shqiptarë në bashkëpunim me homologët e Kosovës dhe ata të huaj po kryejnë operacione shpëtimi në zonat e prekura nga tërmeti.  

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img