Tirana
scattered clouds
21.3 ° C
21.3 °
21.3 °
59 %
2kmh
40 %
Mër
19 °
Enj
18 °
Pre
20 °
Sht
16 °
Die
19 °
E mërkurë, 12 Maj, 2021
spot_img

“Pa dyer, dritare dhe energji elektrike”, Vangjel Tavo publikon fotot nga qendra e votimit në Krahës

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryesuesi i listës së LSI në Gjirokastër, Vangjel Tavo ka bërë një tjetër denoncim ditën e sotme.

Ai ka postuar disa foto nga qendra e votimit 33 94 në Krahës 2, ku godina shihet në gjendje të mjerueshme.

Tava në postimin e tij shkruan se qendra e votimit është pa dyer, dritare, energji, pa afishim listash zgjedhësish etj.

Edhe në fotot e mëposhtme shihet gjedja e mjerushem e godinës dhe ngihet pyetja “se a mund të jetë kjo një qendër votimi”.

Ai i bën thirrje Bashkisë së Memaliajt që të marrë masa urgjente dhe të plotësojë kushtet, pasi e ka detyrim ligjor.

“SKANDAL/ Kjo është QV 33 94 në Krahës 2 e cila nuk plotëson asnjë kriter: pa dyer, dritare, energji, pa afishim listash zgjedhësish etj.

Bashkia Memaliaj të marrë masa urgjente të plotësojë kushtet, pasi e ka detyrim ligjor. Ky skandal është raportuar në OSBE/ODIHR,” shkruan Tavo në postimin e tij në rrjetet sociale.

spot_img

Më shumë

spot_img