Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
78 %
0.5kmh
0 %
Sht
38 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
39 °
Mër
34 °
E shtunë, 31 Korrik, 2021

Osmani i kërkon dorëheqjen kryetares së KQZ-së në këmbim të mirënjohjes, Valdete Daka e refuzon

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani i ka kërkuar kryetares së Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka, që të japë dorëheqjen nga pozicioni i saj.

Sipas medieve në Kosovë mësohet se në këmbim ajo do t’i ofrojë asaj mirënjohje publike.

Mirëpo Daka ka refuzuar që të japë dorëheqjen nga posti i saj.

“Presidentja Osmani, në këmbim të dorëheqjes, kryetares së KQZ-së, Daka, i ofroi mirënjohje publikisht për punën e saj. Kryetarja e KQZ-së e refuzoi duke i thënë se e ka kryer detyrën në përputhje me Kushtetutën e Republikës së Kosovës”, raportojnë mediet.

Deri më tani nuk ka ardhur asnjë reagim nga Daka dhe as nga zyra e saj në lidhje me këtë çështje. Gjithashtu, as zyra e Presidentes Osmani nuk ka konfimuar këto informacione.

Gjyqtarja e Gjykatës Supreme, Valdete Daka e udhëheq Komisionin Qendror të Zgjedhjeve që nga qershori i vitit 2010.

Më shumë

spot_img
spot_img