Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
67 %
1kmh
0 %
Pre
16 °
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
29 °
E premte, 24 Shtator, 2021
spot_img

OSHEE njoftim të rëndësishëm: Ndërpritet energjia në Tiranë dhe disa qytete të vendit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Operatori i Shpërndarjes së energjisë Elektrike njofton se ditën e sotme do të ketë ndërpreje të energjisë.

Sipas OSHE për shkak të punimeve që po kryhen do të ketë stakim të energjisë nga ora 09:00-15;00 në disa zona të Tiranës.

Po ashtu OSHEE bën me dije se stakim të energjisë do të ketë edhe në qytetet e tjera të vendit si: Fier, Elbasan, Sarandë dhe Burrel.

Njoftimet ne plota:

Njoftim për abonentët Tiranë

Vijojnë dhe sot punimet për rikonstruksionin e kabinave në disa zona në Tiranë

ora 9:00-14:00

Pa energji do të mbeten: Rruga “Ndre Mjeda”, rruga “Kongresi i Lushnjes” pjeserisht,

ora 09.00-11.00

Pa energji do të mbeten: Rruga “Ndre Mjeda”, rruga “Babe Rexha” pjeserisht

ora 09:00-15:00

Pa energji do të mbeten: Rruga “Fehmi Agani” pjeserisht, afer Ish Doganes, rruga “Thanas ZIko”, “4 Deshmoret” pjeserisht. rruga “Jeronim De Rada”, rruga “Xhorxh Ë Bush” pjeserisht.

Njoftim i OST për abonentët Fier

Për shkak të punimeve të OST në Linjën 110kV L110-38 Selenice – Drenove, sot deri në orën 16:00 do tē mbeten pa energji disa zona në Fier: Levan, Bishan, Cerven, Bocova, Qarre, Ferras, Bashkim, Pish poro.

Deri në orën 15:30 do të mbeten pa energji ish komuna Cakran, Fidrat e Naftes, Drenovë, Lazan, Roms

Njoftim i OST për abonentët Elbasan

Për shkak të punimeve të planifkuara të OST në linjën

L110 – 14/1 AES – Elbasan 220kV, sot në datën 5 prill nga ora 13:30-16:00 do të stakohet energjia elektrike në këto zona në Elbasan: fshatrat Pajenge, Gracen, Petresh, Jetesh, Terbac, Shemhill, Bradashesh, Balldren

Njoftim për abonentët Sarandë

Për shkak të punimeve të planifikuara në nënstacionin Livadhja, sot në datën 5 prill, gjatë intervalit kohor 10:00-16:00, do të stakohet energjia elektrike në këto zona në Sarandë: Janjar, Livadhja, Grave, Komat,

Ninat, Markat, Llazat, Kallcat, Karoq, Koder, Dermish, Rahulle, Aliko, Çaush, Trembul, Neohor, Jerme, Fitore, Memoraq

Njoftim i OST për abonentët Burrel

Për shkak të punimeve të OST në nënstacionin Suç. sot në datën 5 prill gjatë intervalit kohor 08:00-16:30 do të stakohetenergjia elektrike në këto zona, Klos, Guri i Bardhe, Xiberr Hane, Xiberr Murrize, Shkalle, Ish Komuna Xiberr, Shulbaterr, Suç

Më shumë

spot_img