Hapësire reklamuese

Showbiz & Lifestyle

Oscars 2024: Veshjet më të mira të yjeve të Hollywood nga tapeti i kuq

Shkruar nga Newsbomb

Tapeti i kuq i Oscars është padyshim ngjarja më e rëndësishme ne botën e artit dhe filmit, me yjet që pozojnë të veshur krijimet më të mirat e stilistëve.

Ashtu si vitet e kaluara, disa të famshëm po përdorin tapetin e kuq si një platformë, me të nominuarit duke përfshirë Mark Ruffalo dhe Billie Eilish të veshur me spina të kuqe duke bërë thirrje për një armëpushim në Gaza.

Emma Stone shkoi e veshur me një fustan të bardhë me nenexhik me një bel peplum. Stone ishte nominuar për aktoren më të mirë për rolin e saj në komedinë Steampunk të Yorgos Lanthimos,  Poor Things.

Një grua vendos duart në bel teksa pozon për një foto në një event në tapetin e kuq.

I nominuari për aktorin më të mirë Colman Domingo, i cili luan në dramën për të drejtat civile  Rustin,  është gjithashtu një nga më të veshurit mirë. Ai ishte kobinuar me një smoking klasik, me një karficë që bie në sy të ngjitur në papionin e tij.

Një burrë i veshur me një smoking me një karficë zbukurimi të ngjitur në mes të papionit.

Aktori i Rustin Colman Domingo merr pjesë në ceremoninë e 96-të të Çmimeve të Akademisë, më 10 mars 2024 në Hollywood, Kaliforni (Arturo Holmes/Getty Images)

America Ferrera, në garë për aktoren më të mirë në rol dytësor për performancën e saj në Barbie , dukej bukur në rozë e veshur me këtë fustan vezullues Versace dhe gjerdan me jakë të zbukuruar.

Një grua vesh një fustan rozë elegant gjatë një eventi në tapetin e kuq.

Aktorja e Barbie, America Ferrera, pozon për fotografët në tapetin e kuq. (Arturo Holmes/Getty Images)

Aktorja e Dune 2, Anya Taylor-Joy kishte veshur një fustan Dior pa rripa argjendi me një fund të skalitur teksa ecën në tapetin e kuq.

Një grua bionde vesh një fustan argjendi pa mëngë gjatë një ngjarjeje në tapetin e kuq.

Ndërsa Anya Taylor-Joy nuk është nominuar në ceremoninë e sotme, ajo do të jetë në skenë për të dhënë një çmim gjatë shfaqjes. (Jordan Strauss/Invision/The Associated Press)

Ava Duvernay vesh një fustan blu të hapur me rripa të shtrënguar. Ajo ishte në mesin e të pranishmëve në tapetin e kuq e veshur me një spirale të vogël të kuqe si simbol për  armëpushim në Gaza.

Një grua vesh një fustan blu të çelur me një gjilpërë të vogël të kuqe.

Ava DuVernay buzëqesh për fotografët përpara ceremonisë, e cila fillon në orën 19:00 ET. (JC Olivera/Getty Images)

Ryan Gosling, i cili do të performojë këngën e nominuar për Oscar  I'm Just Ken  nga  Barbie  gjatë eventit të mbrëmjes, veshi një kostum të zi dhe me një jakë të hapur.

Një burrë vesh një kostum të zi me zbukurim argjendi.

Ryan Gosling, i lindur në Londër, Ont., është një nga shumë kanadezë të nominuar në Oscars të këtij viti. (Aliah Anderson/Getty Images)

Ylli i "Black Panther", Lupita Nyong'o veshi një fustan blu vezullues me bel me pupla të zbukuruara.

Një grua pozon me një fustan blu në një tapet të kuq.

Lupita Nyong'o pozon në tapetin e kuq. Nyong'o është ndër A-listers që prezantohet në skenë gjatë ceremonisë së sonte. (Aliah Anderson/Getty Images)

E nominuara për aktoren më të mirë Lily Gladstone, e cila luan në filmin  Killers of the Flower Moon të Martin Scorsese, veshi një fustan të zi me një dekolte blu mesnate.

Një grua vesh një fustan të zi me një tren blu.

Lily Gladstone pozon në tapetin e kuq gjatë mbërritjes së Oscars në 96-të çmime Oscar në Hollywood, Kaliforni, më 10 mars 2024. (Sarah Meyssonnier/Reuters)

Ylli i popit Ariana Grande, e cila luan në adaptimin e këtij viti në film të muzikalit  Wicked, e kanalizon personazhin e saj Glinda me këtë fustan ngjyrë rozë të butë me zbukurime dramatike rreth belit.

Një grua bionde vesh një fustan të madh rozë që fryhet në bel.

Këngëtarja pop Ariana Grande merr pjesë në ceremoninë e 96-të të Çmimeve të Akademisë, më 10 mars 2024 në Hollywood. (JC Olivera/Getty Images)

Ylli dhe producentja e Barbie , Margot Robbie, për çmimin për filmin më të mirë këtë mbrëmje, shkëlqeu me një fustan të zi elegant të mbledhur në bel.

Një grua vesh një fustan të zi ndërsa ecën në tapetin e kuq.

Margot Robbie është zbukuruar me rozë Barbie në shumicën e ceremonive të ndarjes së çmimeve këtë vit, por ajo shkoi për një pamje të zezë të hijshme në tapetin e kuq të Oscars. (Mike Coppola/Getty Images)

Zendaya, e cila aktualisht është në qarkun promovues për Dune 2 të Denis Villeneuve, veshi një fustan rozë me një model palme metalike.

Një grua vesh një fustan rozë me një model palme argjendi.

Ylli i Dune 2 Zendaya vesh një fustan trëndafili metalik me një model tropikal përpara ceremonisë së Oscars. (Frederic J. Brown/AFP/Getty Images)

Maestro 's Carey Mulligan, e nominuar për aktoren më të mirë në rol dytësor, veshi një fustan elegant të zi sirenë me detaje të lëmuara dhe pjesën e poshte prej tyli.

Një grua vesh një fustan bardh e zi në një tapet të kuq.

Aktorja maestro, Carey Mulligan, mban një numër bardh e zi teksa ecën në tapetin e kuq. (Frederic J. Brown/AFP/Getty Images)

Çifti i fuqishëm Emily Blunt dhe John Krasinski pozuan me veshje të ngjashme krem, me kandidaten për aktoren më të mirë në rol dytësor, Blunt me një fustan të shkëlqyeshëm me detaje argjendi dhe gjerdan diamanti, dhe Krasinski me një smoking të bardhë me një karficë zbukurimi.

Një grua dhe një burrë veshin veshje mbrëmjeje në ngjyrë kremi gjatë një eventi në tapetin e kuq.

Nga e majta, kandidatja për aktoren më të mirë në rol dytësor, Emily Blunt dhe John Krasinski veshin veshje të koordinuara në tapetin e kuq. (Getty Images)

Aktori britanik Riz Ahmed ka zgjedhur një pamje jo tradicionale në tapetin e kuq, duke veshur një pallto dhe kostum ngjyrë kafe çokollatë me një jakë asimetrike.

Një burrë vesh një xhaketë kafe dhe pantallona të ngjashme gjatë një ngjarjeje.

Riz Ahmed pozon me një kostum ngjyrë kafe të thellë, i veshur me një karficë të kuqe Artists4Ceasefire. (Getty Images)

Jennifer Lawrence, e cila së fundmi luajti në komedinë e vitit 2023  No Hard Feelings , vesh një fustan me pika të modës së lartë Dior me një shall të ngjashëm.

Një grua vesh një fustan me pika me një shall të përshtatshëm.

Aktorja fituese e çmimit Oscar Jennifer Lawrence vesh me pika në tapetin e kuq përpara ceremonisë të së dielës në mbrëmje. (Aliah Anderson/Getty Images)

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese