Tirana
broken clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
81 %
1kmh
75 %
Hën
9 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
12 °
Pre
11 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

OSBE vlerëson zgjedhjen e Kalos në Gjykatën Kushtetuese: Lajm tjetër fantastik dhe një hap themelor për vendin

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

04015289cd96ca1bed8fd29c1db08317

Zgjedhja e Përparim Kalos si anëtar i Gjykatës Kushtetuese është vlerësuar dhe nga institucioni i OSBE-së në vendin tonë.  

Përmes një reagimi në faqen zyrtare, OSBE shkruan se ky është një lajm tjetër fantastik dhe një hap themelor.

Statusi i plotë:

“Zgjedhja e Përparim Kalos anëtar i Gjykatës Kushtetuese është një lajm tjetër fantastik dhe një hap themelor. Për herë të parë, në mbi dy vjet e gjysmë, Gjykata do të ketë kuorum, duke bërë të mundur funksionimin e saj. Urime, gjykatës Kalo për zgjedhjen Tuaj dhe ad majora!” – ambasador Vincenzo Del Monaco, Kryetar i Prezencës së OSBE-së në Shqipëri.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img