Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
59 %
6.2kmh
0 %
Enj
16 °
Pre
19 °
Sht
18 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 23 Mars, 2023

Orteku bllokon rrugën në Qafë Thore të Shkodrës (FOTO)

Lajme të ngjashëm

Një ortek i madh ka rënë mvbrëmjen e djeshme ka bllokuar rrugën në Qafë Thore të Shkodrës.

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka publikuar pamjet dhe ka shkuar se po punohet që aksi të bëhet i kalueshëm për mjetet.

“Në Qafë Thore po punohet me mjete borëpastruese 🚜 dhe me forca të shtuara 🦺 për pastrimin e një orteku 💨 që ka sjellë edhe bllokimin e rrugës 🌨 puna do të vazhdojë pa ndalur derisa aksi të bëhet i qarkullueshëm për mjetet 🚖” thuhet në njoftim.

Më shumë