Tirana
clear sky
31.5 ° C
31.5 °
31.5 °
45 %
3.6kmh
0 %
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
E diel, 20 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Ortekë bore në Librazhd, bllokohet aksi rrugor

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

5bf7c0b66208a31d3f0f9c8fefbc7379

Disa ortëkë dëbore kanë rënë në Librazhd në fshatin Llangë të Njësisë Steblevë.

Si pasojë e ortekëve është bllokuar aksi rrugor Lunik-Steblevë.

Moti i keq që ka përfshirë vendin ka shkaktuar probleme në shumë qytete të Shqipërisë. Shumë zona janë të bllokuara dhe dëbora në qarkun e Dibrës ka shkuar në 1.2 metër. Fshatra të bllokuar nga dëbora në Elbasan dhe Krujë, ndërsa në Shkodër një person humbi jetën pasi iu shemb streha e një karburanti.

Mësimi është ndërprerë në 280 shkolla në të gjithë vendin, në Tropojë, Gjirokastër, Has, Korcë, Dibër, Shkodër e Mirditë.

 

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img