Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
77 %
2.1kmh
0 %
Die
27 °
Hën
27 °
Mar
29 °
Mër
29 °
Enj
25 °
E diel, 22 Maj, 2022
spot_img

Orikumi pa drita, OSHE mbledh lekët me gjenerator

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Sot Orikumi është zgjuar pa drita. Siç raportohet në mediat vendore të qytetit të Vlorës në Orikum dhe gjithë rrethinat nuk ka pasur drita që prej mbrëmjes së djeshme. Situata vazhdon e njëjtë edhe ditën e sotme, në orët e para të mëngjesit.

Qytetarët ankohen për kohën e keqe e me shi dhe mungesën e energjisë elektrike, por askush nuk jep sqarime se çfarë ka ndodhur në këtë zonë apo kur do të kthehet energjia elektrike.

Ndërkaq, të njëjtin problem kanë edhe sportelet e kujdesit të klientit të OSHE në këtë qytet. Janë duke punuar me kapacitet të plotë, për të mbledhur faturat e papaguara të energjisë. Një proces që e kryejnë me gjenerator. 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img