Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

Politikë

Ori Nebijaj dorëzon "Formularin e Vetëdeklarimit", pranon mandatin e deputetes së PD

Shkruar nga Newsbomb

Prezantuesja e njohur televizive Oriela Nebijaj së shpejti do të jetë deputete e Partisë Demokratike. Këtë të martë, 15 nëntor, ajo ka njoftuar se nesër do të dorëzojë formularin e vetëdekarimit në KQZ dhe ka shprehur gatishmërinë për të marrë mandatin.

Nebijaj, dikur krah Lulzim Bashës, nuk arriti të futej dot në Kuvend në zgjedhjet e 25 prillit pasi mandati i kaloi Vangjel Dules. Madje, qytetarët nënshkruan dhe një peticion online dhe bën fushatë të madhe, që në vend të tij deputete të shkonte Ori Nebijaj.

Megjithatë, pas pak më shumë se një viti, moderatorja e njohur do të rikthehet në Kuvend, këtë herë në vend të Grida Dumës. Një rokadë mes të dyjave, sepse Grida Duma vendosi të lërë politikën për të shkuar në televizionin Top Channel ku është moderatore dhe Nebijaj.

Siç shihet dhe nga foto, Oriela Nebijaj ka vendosur të pranojë mandatin dhe të shkojë në Kuvend. Pas verifikimeve përkatëse nga Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve, në Kuvend do të mbahet ceremonia e betimit të saj.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese