Tirana
broken clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
44 %
5.1kmh
75 %
Enj
11 °
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
E enjte, 20 Janar, 2022

Organizuan ‘party’ duke thyer urdhrin e mos-grumbullimit, procedohen penalisht prindërit: Rrezikuan jetën e fëmijëve

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

547f2be16e2da643a7b54b13140de1b4

Një çift në New Jersey është duke u përballur me akuza të rënda pasi organizuan një festë të madhe duke rrezikuar jetën e shumë fëmijëve. Ata shkelën urdhrin e ndalimit të grumbullimeve si rezultat i masave të marra kundër covid-19.

Zyra e Prokurorit të Qarkut Ocean tha se Eliezer Silber, 37 vjeç dhe Miriam Silber, 34 vjeç, nga Lakewood, një qytet me rreth 100,000 banorë, afër Shores Jersey, organizuan një festë të Dielën.

Policia e Lakewood shkoi në shtëpinë e familjes dhe urdhëroi që 40-50 njerëz të mbledhur në oborr, të shpërndahen. 

Silberët u ngarkuan me një akuzë për secilin nga pesë fëmijët e tyre, dhe Eliezer Silber u akuzua gjithashtu për shkelje të rregullores së miratuar nga guvernatori.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img