Tirana
clear sky
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
26 %
2.1kmh
0 %
Mër
2 °
Enj
7 °
Pre
10 °
Sht
10 °
Die
9 °
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

Organizonin lojëra fati, arrestohen dy vëllezërit biznesmen në Tiranë dhe një person tjetër

spot_img

Lajme të ngjashëm

Tre persona janë arrestuar nga policia e Tiranës pasi dyshohet se organizonin lojëra të fatit.

Sipas njoftimit të policisë mësohet në pranga kanë rënë shtetasit G. S., 34 vjeç, A. S., 29 vjeç, të dy vëlezër të cilët kishin në pronësi të tyre tre ambiente, që e kishin kthyer në strehë të ushtrimin të paligjshëm të lojërave të fatit.

Gjithashtu është arrestuar në flagrancë edhe shtetasi D. K., 21 vjeç.

Ndërkohë, në cilësinë e provës materiale u sekuestruan edhe tre aparate celularë.

Njoftimi i plotë i Policisë:

Nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr.5 u bë arrestimi në flagrancë i shtetasve G. S., 34 vjeç, A. S., 29 vjeç (vëllezër) dhe D. K., 21 vjeç, pasi në 3 ambiente në pronësi të shtetasve G. S dhe A. S., përdoreshin për ushtrimin e paligjshëm të lojrave të fatit.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan 3 aparate celular në pronësi të shtetasi të lartpërmendur ku gjatë kontrollit të tyre u konstatuan faqe për vendosjen e lojrave të fatit.

Më shumë


spot_img

spot_img