Tirana
clear sky
18 ° C
18 °
18 °
82 %
1kmh
0 %
Mar
26 °
Mër
20 °
Enj
20 °
Pre
21 °
Sht
19 °
E martë, 11 Maj, 2021
spot_img

Organizoi tubim në Lezhë në kohë pandemie, Policia gjobit me 50 milion lek kandidatin e Lëvizjes Vetëvendosjes në Shqipëri

spot_img

Lajme të ngjashëm

Iljaz Shehu, kandidat i pavarur në Shqipëri për zgjedhjet e 25 prillit, me Lëvizjen Vetëvendosje, gjobitet me 50 milion lekë nga Policia e Lezhës.

Shehu akuzohet se ka organizuar një tubim të paligjshëm në kohë pandemie, duke mbledhur me dhjetëra mbështetës në shkelje të rregullave anti-Covid. Deri tani nga Policia e Lezhës nuk ka një njoftim zyrtar për gjobën ndaj kandidatit në fjalë.

Kjo nuk është hera e parë që Policia gjobit kandidat të partive të ndryshme, të cilët organizojnë tubime duke shkelur masat anti-Covid, me grumbullime masive dhe pa asnjë distancim social. Gjobat e majme janë vendosur edhe ndaj PD, PS, Elton Debreshi (kandidat i pavarur) dhe LSI.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img