Tirana
scattered clouds
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Hën
26 °
Mar
25 °
Mër
25 °
Enj
23 °
Pre
16 °
E hënë, 20 Shtator, 2021
spot_img

Organizoi dasmë 2 herë kundër rregullave të Covid, gjobitet me 10 milion lekë lokali në Krujë dhe mbyllet për 6 muaj

spot_img

Lajme të ngjashëm

10fddd74548be6ca98c62ed1f9a79a7c

Policia e Qarkut Durrës ka ndëshkuar me masë administrative 10 milion lekë (të vjetra) dhe mbyllje të aktivitetit për një periudhë 6-mujore, administratorin e një lokali, i cili u konstatua se po organizonte ceremoni martesore në mënyrë të përsëritur, në kundërshtim me Aktin Normativ.

Ndëshkimi i është dhënë subjektit me administrator D. Ç. në fshatin Verjon, Nikël, Fushë – Krujë.

“Strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Durrës, në vijim të kontrolleve të ushtruara në subjekte të ndryshme, me qëllim parandalimin e përhapjes së COVID-19, kanë evidentuar në fshatin Verjon, Nikël, Fushë – Krujë, një lokal që organizonte ceremoni martesore në kundërshtim me Aktin Normativ, në mënyrë të përsëritur.

Për këtë subjekt me administrator shtetasin D. Ç., shërbimet e Policisë kanë vendosur masë administrative 1.000.000 lekë dhe mbyllje të aktivitetit për një periudhë 6-mujore.

Policia e Durrësit apelon për të gjithë administratorët e subjekteve që ushtrojnë aktivitet, të respektojnë me rigorozitet protokollet e sigurisë dhe masat kufizuese, me qëllim parandalimin e përhapjes së COVID-19”, thuhet në njoftimin e policisë.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img