Tirana
clear sky
-6.5 ° C
-6.5 °
-6.5 °
68 %
2.1kmh
0 %
Mër
6 °
Enj
7 °
Pre
9 °
Sht
10 °
Die
11 °
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

Organizata Botërore e Përmbaruesve Gjyqësore letër Ramës dhe Manjës: Sulmi ndaj Përmbarimit në Shqipëri, sulm ndaj nesh!

spot_img

Lajme të ngjashëm

Organizata Botërore e Përmbaruesve Gjyqësore i ka dërguar një letër kryeministrit Edi Rama dhe ministrit të Drejtësisë, Ulsi Manja, ku kërkohet mbrojtja e shërbimit përmbarimor gjyqësor privat shqiptar.  Sipas Organizatës, sulmi ndaj Përmbarimit në Shqipëri konsiderohet si sulm ndaj tyre.

Postimi i plotë i Dhomës Kombëtare e Përmbaruesve Gjyqësorë Privat

“Sulmi ndaj Përmbarimit në Shqipëri konsiderohet si sulm ndaj nesh…”

Paris, 24 nëntor 2022. UIHJ (Organizata Botërore e Përmbaruesve Gjyqësore) celebroi 70-vjetorin e krijimit dhe nga salla i dërgoi një Letër, Kryeministrit Rama dhe Ministrit të Drejtësisë Manja, në mbrojtje të shërbimit përmbarimor gjyqësor privat shqiptar. Në mbështetje të plotë për përmbaruesve shqiptarë.

Letra origjinale http://bit.ly/UIHJ-Eng

UIHJ foli qartë duke i dërguar një mesazh të drejtpërdrejtë vetë Kryeministrit dhe qeverisë shqiptare.

Letra – mesazh, në shqip lexohet kështu http://bit.ly/Letra-UIHJ-Shqip

Asnjë përmbarues gjyqësor privat shqiptar, nuk do të qëndrojë duarkryq, pas kësaj Thirrje dhe mesazhi të qartë që vjen nga Evropa.

Më shumë


spot_img

spot_img