Tirana
light rain
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
72 %
2.6kmh
75 %
Enj
14 °
Pre
18 °
Sht
15 °
Die
15 °
Hën
13 °
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

ORA dhe DATA, Komisioni i Pavarur i Zbatimit të Ligjit seancë dëgjimore me kreun e KLP-së

spot_img

Lajme të ngjashëm

Komisioni i Pavarur i Zbatimit të Ligjit do të mbajë ditën e nesërme një seancë dëgjimore me kreun e Këshillit të Lartë të Prokurorisë, Gent Ibrahimi.

Nëpërmjet një njoftimi për mediat, komisioni bën me dije se seanca publike do të zhvillohet në orën 13:00.

Njoftimi i plotë:

Komisioni i Pavarur për Koordinimin, Monitorimin dhe Ndjekjen e Zbatimit të ligjit nr.115/2016 “Për organet e qeverisjes së sistemit të drejtësisë”, në vazhdim të veprimtarisë së tij, bazuar në nenin 288 të ligjit nr.115/2016 “Për organet e qeverisjes së sistemit të drejtësisë”, dhe në Vendimin nr.74/2018 të Kuvendit të Shqipërisë, në datën 24 Shtator 2019, ora 13.00do të zhvillojë një seance dëgjimore publike me Kryetarin e Këshillit të Lartë të Prokurorisë.

Kjo seancë është parashikuar të zhvillohet në ambientet e Kryesisë së Kuvendit, salla e mbledhjeve të Komisionit të Çështjeve Ligjore, Administratës Publike dhe të Drejtave të Njeriut.

Më shumë
spot_img
spot_img