Tirana
broken clouds
24 ° C
24 °
24 °
41 %
3.1kmh
75 %
Hën
23 °
Mar
22 °
Mër
23 °
Enj
18 °
Pre
19 °
E hënë, 17 Maj, 2021
spot_img

Ora 9.30/ Surpriza vjen nga Durrësi, PD me votat e numëruara i merr mandatin LSI

spot_img

Lajme të ngjashëm

Votat që po numërohen deri tani në qarkun e Durrësit kanë ndryshuar numrin e mandateve për në kuvend, ndryshe nga ato të orës 7.30 të mëngjesit.

Në momentin që flasim, PS me votat e marra deri tani ka ruajtur 8 mandatet e deputetëve, ndërkohë që PD është rritur me një mandate, duke shkuar në 6 të tillë.

LSI, ka humbur dhe mandatin që kishte në orën 7.30.

PS deri tani ka marrë 11,969 vota; PD ka marrë 8780 vota dhe LSI 1422 vota që sipas projeksionit aktual nuk e lejojnë nxjerrjen e një mandati deputeti. Numërimi vazhdon dhe asgjë nuk është mbyllur. Shifrat mund të ndryshojnë sërish.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img