Tirana
overcast clouds
15 ° C
15 °
15 °
88 %
0.5kmh
90 %
Sht
16 °
Die
20 °
Hën
24 °
Mar
24 °
Mër
20 °
E shtunë, 15 Maj, 2021
spot_img

Ora 9.30/ Elbasani sërish ndryshon mandatet, PS merr mandatin e 9-të, e humb PD

spot_img

Lajme të ngjashëm

Duket se me vazhdimin e numërimit të votave, ndryshime ka në numrin e mandateve edhe në qarkun e Elbasanit. Kështu, ndërsa në orën 08.00, PS kishte 8 mandate dhe PD kishte 6 mandate, ka sërish lëvizje me vazhdimin  e numërimit kur janë numëruar 196 kuti nga 511 që janë në gjithë qarkun.

PS sipas votave të tanishme, ka arritur të marrë mandatin e 9-të, ndërkohë që PD zbret në 5 mandate. LSI nuk ka arritur të marrë mandate me votat e deritanishme.

Në vota deri tani shifrat janë: PS: 32,573 vota; PD: 21,705 vota; LSI: 2,957 vota; parti të tjera 1872 vota.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img