Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
0.5kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
Die
27 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022
spot_img

Opozita u prish mbledhjet, ja ‘truku’ që gjen mazhoranca për takimin e rëndësishëm që mbahet sot

spot_img

Lajme të ngjashëm

Komisioni i Posaçëm Parlamentar për Reformën Zgjedhore njofton se sot, në orën 11:00 zhvillon tryezën teknike me teme:  “VOTIMI I SHTETASVE SHQIPTARË NGA JASHTË VENDIT”. Mbledhja do të zhvillohet në ambjentet e Hotel Tirana International.

albsig

Në njoftim thuhet se ftohen të gjithë gazetarët pa kamera. Një vendim i tillë për të mos lejuar kamerat mësohet të jetë marrë për shkak të opozitës. Sipas zërave nga mazhoranca deputetët e opozitës kur janë përpara kamerave degradojnë situatën duke shkaktuar sherr.

Sipas mazhorancës, anëtarët e opozitës sillen ndryshe nën efektin e kamerave dhe si rrjedhojë ditën e sotme është ndaluar prania e tyre.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img