Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
0kmh
75 %
Mër
27 °
Enj
25 °
Pre
26 °
Sht
25 °
Die
23 °
E mërkurë, 29 Shtator, 2021
spot_img

Opozita rinis sërish protestat, Aldo Bumçi: Do të dalim në rrugë se jemi të vetmit që nuk i ka kapur Rama

spot_img

Lajme të ngjashëm

32b05cee47a457790a3c585e3edbcecc

Ish-deputeti i PD Aldo Bumçi shprehet se opozita do të nisë shumë shpejt protestat për të larguar kryeministrin Rama nga pushteti.

I ftuar në emisionin “360 Gradë”, Bumçi tha se opozita do të dalë në rrugë pasi është i vetmi institucion që nuk ka kapur Rama. Po ashtu, ai ka shpjeguar se përse nuk nisën protestat me ardhjen e Vuçiç në Tiranë.

“Ne jemi shprehur shumë qartë se zgjidhja e krizës në Shqipëri vjen me largimin e Edi Ramës. Për ti shërbyer këtij qëllimi kemi marrë vendime që si ka marrë asnjë opozitë, jemi në rrugë bashkë me qytetarët. Protestat tona janë të pakrahasueshme as me Rumaninë, as me vend tjetër. Protestat ndaluan se ishte çështja e negociatave dhe nuk deshëm të protestonim dhe erdhi dhe tërmeti. Opozita do të dalë në rrugë si i vetmi institucin që nuk ka kapur Rama. Absolutisht do të dalim në rrugë, ju mendoni se mund të ishte momenti me Vuçiç. Nuk mendoj, se dukej sikur do të protestonim ndaj Vuçiç. Ne duhet të protestojmë ndaj Ramës”, u shpreh demokrati Aldo Bumçi.

Më shumë

spot_img