Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1kmh
0 %
Mër
24 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
Die
29 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021
spot_img

Opozita rinis sërish protestat, Aldo Bumçi: Do të dalim në rrugë se jemi të vetmit që nuk i ka kapur Rama

spot_img

Lajme të ngjashëm

4543eba2f8ddd679188b964a1e5facdc

Ish-deputeti i PD Aldo Bumçi shprehet se opozita do të nisë shumë shpejt protestat për të larguar kryeministrin Rama nga pushteti.

 

I ftuar në emisionin “360 Gradë”, Bumçi tha se opozita do të dalë në rrugë pasi është i vetmi institucion që nuk ka kapur Rama. Po ashtu, ai ka shpjeguar se përse nuk nisën protestat me ardhjen e Vuçiç në Tiranë.

“Ne jemi shprehur shumë qartë se zgjidhja e krizës në Shqipëri vjen me largimin e Edi Ramës. Për ti shërbyer këtij qëllimi kemi marrë vendime që si ka marrë asnjë opozitë, jemi në rrugë bashkë me qytetarët. Protestat tona janë të pakrahasueshme as me Rumaninë, as me vend tjetër. Protestat ndaluan se ishte çështja e negociatave dhe nuk deshëm të protestonim dhe erdhi dhe tërmeti. Opozita do të dalë në rrugë si i vetmi institucin që nuk ka kapur Rama. Absolutisht do të dalim në rrugë, ju mendoni se mund të ishte momenti me Vuçiç. Nuk mendoj, se dukej sikur do të protestonim ndaj Vuçiç. Ne duhet të protestojmë ndaj Ramës”, u shpreh demokrati Aldo Bumçi.

 

Më shumë

spot_img