Tirana
few clouds
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
60 %
2.6kmh
20 %
Mër
18 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
19 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

Opozita po zhvillonte mbledhjen e Grupit Parlamentar, mazhoranca futet në sallë dhe i ndërpret, Salianji kërkon që PS të lirojë sallën

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Deputetët e Partisë Socialiste kanë ndërprerë mbledhjen e Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, të cilët ishin mbledhur në sallën e Kuvendit.

Kjo ka sjellë në një tjetër përplasje mes opozitës dhe mazhorancës, ku deputetët opozitarë kanë kërkuar që deputetët e PS të lirojnë sallën e Kuvendit, ose në të kundërt deputetët e PD të shkojnë në selinë blu për të vijuar mbledhjen e tyre.

“Ky Kuvend do ketë seanca shumë më të tensionuara se kjo, por po bëheni pengesë për të zbatuar një nen të shkruar e bardha mbi të zezë. Ne nuk mund t’ju japim as taktikën parlamentare, dhe keni hyrë në mënyrë të turpshme, siç keni uzurpuar sallën e Kuvendit të Shqipërisë. Ose dilni nga salla, ose ndërpriteni të shkojmë në selinë e PD-së që të kemi një vendim të Grupit Parlamentar të PD-së. Nuk ka dhe s’mund të zhvillohet as debat, dhe as qeveria të përfitojë të kërkojë kohë”, tha deputeti opozitar Ervin Salianji.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img