Tirana
scattered clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
41 %
4.1kmh
40 %
Mër
23 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
28 °
Die
30 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021
spot_img

Opozita në zgjedhje? I besuari i Ramës: Votime në 18 qershor, ATA nuk duan se s’kanë asgjë për të thënë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryetari i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj deklaroi sot në mëngjes së nuk ka më dyshime se më 18 qershor do të ketë zgjedhje. Gjatë përurimit të shkollës “Luigj Gurakuqi”, ku i pranishëm ishte edhe kryeministri Rama tha se opozita nuk pranon të hyjë në zgjedhje se nuk ka asgjë për të thënë.

“A do ketë zgjedhje? Sigurisht që dotë  ketë zgjedhje në 18 qersor. Ata që nuk duan zgjedhje nuk kanë asgjë për të thënë, prandaj nuk duan zgjedhje. Kjo është çeshtje transparence, prandaj njerëzit duhet të japin vlerësim për punënë që kemi bërë. Mendoj se po fryhet një histori shumë e thjeshtë. Secili në tezgën e vet, pasi qytetarët mezi presin të japin verdiktin e tyre”, u shpreh kryebashkiaku Veliaj, pas deklaratave të opozitës së nuk hyn në zgjedhje nëse nuk krijohet qeveria teknike. Nga ana tjetër, PDIU dhe LSI kanë deklaruar po ashtu se nuk hyjnë në zgjedhje pa opozitën. 

Më shumë

spot_img