Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
0.5kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
Die
27 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022
spot_img

Opozita në sallën e gjyqit, ja ç’bën PS për të shmangur vëmendjen (LËVIZJA)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Maxhoranca bën një gjetje për të shmangur vëmendjen nga gjykata. Kur pritet masa e sigurisë për 23 të arrestuarit e Kalimashit, në orën 12.30 sot, mazhoranca ka thirrur komisionin që do të shqyrtojë mbjelljen dhe kultivimin e kanabisit në Shqipëri.

I ashtuquajturi komisioni parlamentar “Tahiri” drejtohet në fakt nga opozita, kryetar i saj është Edi Paloka. Por tani që opozita mungon në parlament sepse është në gjykatë, vetë maxhoranca ka thirrur komisionin hetimor.

albsig

Ndërkohë që ky komision është I hapur për mediat dhe pritet të fillojë me vonesë për sa kohë që nuk ka kamera në dispozicion pasi gjenden nëpër rrugët e Tiranës për të pasqyruar situatën.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img