Tirana
clear sky
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
93 %
1.5kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
21 °
E mërkurë, 27 Tetor, 2021
spot_img

Opozita ndryshon mendje, vijon mbledhja e Këshillit Politik mes Hajdarit, Bylykbashit dhe Vasilit, presin Gjiknurin por ai ka vënë ‘kokën para’

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

d0b08b40c283e283fd4fa1287f36b28f

Opozita si duket ka ndryshuar mendje sepse pasi vendosi të bojkotojë fillimisht mbledhjen ku do të diskutohej drafti i propozuar nga mazhoranca për listat dhe koalicionet, ka vendosur të mblidhet sërish.

Mbledhja e Këshillit ka vijuar mes Petrit Vasilit, Oerd Bylykbashit dhe Rudina Hajdarit, ndërsa Damian Gjiknuri është larguar.

Palët janë ulur dhe po presin rikthimin e Gjiknurit por ky i fundit ka vënë “kokën para” dhe nuk ka ndërmend të rikthehet.

Në amendamentet e propozuara nga PS parashikohet hapja 100% e listave, garantimi i pjesëmarrjes së grave në jo më pak se 30%, si dhe lejohen koalicionet zgjedhore.

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img