Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
28 %
1.5kmh
0 %
Enj
24 °
Pre
24 °
Sht
28 °
Die
30 °
Hën
31 °
E enjte, 23 Shtator, 2021
spot_img

Opozita ka ndikim mbi Presidentin? Rama: Uroj të mos jetë viktimë…

spot_img

Lajme të ngjashëm

Lidhur me ngërçin mes Presidentit dhe Kryeministrit për mosdekretimin e ministrit të ri të Brendshëm, Kryeministri Edi Rama ka aluduar për influencë mbi kreun e shtetit.

 

I ftuar në Repolitix në Report Tv, Rama tha se shpreson që statusi i ushtarakut të Sandër Lleshajt të jetë realisht motivi që Presidenti Meta nuk dekretoi ministrin e Brendshëm.

“Arsyen nuk di si ta quaj. Sepse nuk është një arsye që fshihet ndonjë gjë. Uroj shumë që Presidenti të ketë shqetësimin që ka shprehur dhe të mos jetë viktimë e trazirës psikologjike dhe morale të opozitës që mund të ketë influencë mbi të për të luajtur një rol destruktiv. S’kam deri tani asnjë argument për të thënë që kjo është arsyeja”, u shpreh Kryeministri Edi Rama. /newsbomb.al

Më shumë

spot_img