Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
73 %
1.5kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
35 °
Enj
33 °
Pre
35 °
Sht
37 °
E martë, 28 Qershor, 2022
spot_img

Opozita ende s’ka dorëzuar asnjë emër për presidenti e ri, nesër në Kuvend zhvillohet votimi i tretë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Deri në orën 16:00 është afati i fundit që opozita të dorëzojë emrat për kandidat për presidenti e ri, ndërsa nesër pritet që të zhvillohet dhe seanca plenare.

Si duket edhe raundi i tretë do të ketë fatin e dy raundëve të parë, ku opozita nuk dorëzoi asnjë emër.

albsig

spring

Nesër, 30 maj, Kuvendi i Shqipërisë do të zhvillojë dy seanca plenare, ku në rendin e ditës është parashikuar që në orën 10:00 të zhvillohet seanca plenare për zhvillimin e votimit të tretë për zgjedhjen e Presidentit të Republikës.

Por nëse opozita nuk dorëzon asnjë emër sot, atëherë edhe raundi i tretë digjet.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img