Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
87 %
5.7kmh
75 %
Pre
12 °
Sht
13 °
Die
12 °
Hën
12 °
Mar
8 °
E premte, 3 Dhjetor, 2021
spot_img

Opozita e bën ‘rrugë’, bojkoton sërish Kuvendin, Murrizi: Kusht listat e hapura

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

cccf9865f1ab9b62107bee248d49d23b

Deputetët e opozitës parlamentare kanë braktisur sërish seancën plenare.

Ka qenë vetë deputeti demokrat Myslim Murrizi, ai që i ka kërkuar kolegëve të tij të lënë sallën.

Murrizi është shprehur se nuk do të jetë pjesë e pazareve të kreut të grupit Parlamentar Socialist Taulant Balla.

“Balla dëgjova me vëmendje gjatë fjalës suaj sikletin që keni sepse doni të tregoheni burra të mirë me të gjithë. Kësaj i përgjigjet kënga e Artjola Toskës “Mirë me vjehrrën, mirë me burrin”. Ju bëni marrëveshje me të gjithë. Ju votoni çfarë ju jep urdhër roja i gardhit. Kemi kërkuar që të ketë prag zgjedhor që asnjë të mos hypë në kurriz të askujt. Kemi kërkuar që votat të numërohen jo nga militantë politikë. Pse duhet të kenë besim te ju, tre hajdutë. Nëse ju si maxhorancë keni hapur ankand, dhe i jepni fjalën atyre që janë jashtë kësaj salle se do  t’i bëni 84 vota harrojeni. Do hapim listat nëse doni konsesusin tonë dhe komisioner dhe numërues nga partitë nuk do ketë. Ftoj kolegët e mi opozitarë të lëmë sallë dhe Balla të vazhdojë markatën”,tha Murrizi.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img