Hapësire reklamuese

Aktualitet

Opozita e bashkuar proteston para kryeministrisë, 1600 efektivë policie në terren

Shkruar nga Newsbomb

Sot në orën 11:00 pritet të zhvillohet protesta e rradhës e opozitës së bashkuar.

Kjo do të jetë prostësa e dytë para kryeministrisë pas asaj të 16 shkurtit ku nuk munguan dhe incidentet.

Mësohet se sot do të jenë në terren rreth 1600 efektivë policie.

Plani i masave të marra nga policia për sot janë të njëjta me ato të protestës së 16 shkurtit, ndërsa ka refuzuar kërkesën e PD  kërkesën për të protestuar pa afat.  

Opozita e bashkuar vendosi të djegë mandatet e deputetit dhe thotë se nuk do ndalet deri në largimin e Edi Ramës.

 

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese