Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
51 %
2.1kmh
0 %
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
18 °
E martë, 4 Tetor, 2022

Opozita bëhet bashkë me PS dhe votojnë për anëtarin e Bordit të RTSH, s’ka konsensus për kandidaten e KLP (Votimet sot në Kuvend)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Maxhoranca dhe opozita bashkuan për here të parë votat për të miratuar anëtarin e Bordit të Këshillit Drejtues të Radiotelevizionit Shqiptar,  Edmond Tullumani. Ai mori mori 97 vota pro, 5 vota abstenim dhe 5 kundër.

Në seancën plenare të ditës së sotme, u miratrua me 101 vota pro shtyrja e afatit të Komisionit për Reformën Territoriale deri më 21 tetor.

Po ashtu gjatë seancës së sotme u miratua me 105 vota pro projektligji për aderimin e Republikës së Shqipërisë në Konventën mbi organizatën ndërkombëtare për ndihmat detare në lundrim.

Me 72 vota pro Petraq Lika u zgjodh anëtar i bordit të ERE. Ndërkohë, kandiatura e Arta Mandros për anëtare të KLP u rrëzua pasi nuk u arrit shumica e votave të kërkuara.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img