Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
73 %
2.1kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
Pre
37 °
Sht
31 °
E hënë, 21 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Opinionisti kosovar befason me deklaratën: Skënderbeu nuk ka folur kurrë shqip, u rrit gjithë jetën në oborrin e osmanëve (VIDEO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

fb193abb34e77a1de715c5b1499b1ba3

Opinionisti nga Kosova Rron Gjinovci ka bërë një deklaratë të fortë mbrëmjen e djeshme në emisionin “Pressing”, ku është shprehur se Heroi ynë Kombëtar Skënderbeu nuk ka folur kurrë shqip.

Sipas tij, edhe në Kuvendin e Lezhës të mbajtur më 2 mars 1444, princat e mbledhur kanë folur në latinisht ose osmanisht.

Ai u shpreh se Skënderbeu nuk ka folur kurrë shqip për shkak se është rritur gjithë jetën në oborrin e osmanëve.

“Në Kuvendin e Lezhës kanë folur latinisht, osmanisht. Skënderbeu u rrit tërë jetën në oborrin e sulltanit dhe ju mendoni se ai dinte shqip.  

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img