Tirana
few clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
39 %
4.1kmh
20 %
Sht
27 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
27 °
E shtunë, 12 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Operacioni për pastrimin e vijës bregdetare shqiptare, IKMT vazhdon prishjet në Velipojë dhe Ksamil

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit, prej ditës së djeshme ka nisur një operacion për të pastruar gjithë vijën bregdetare shqiptare, nga Velipoja në Ksamil.

Forcat e IKMT, kanë nisur edhe paraditen e sotme punën për prishjen e objekteve pa leje, nga 1 deri në 5 kate, njëkohësisht në Velipojë dhe Ksmail. Shërbimet e Policisë janë gjithashtu në mbështetje të IKMT për të shmangur ndonjë incident të mundshëm me pronarët e këtyre objekteve.

IKMT ka planifikuar të shembë 15 objekte pa leje në Velipojë, ndërsa në Ksamil 30 të tilla. “Nuk do të tolerojmë asnjë shkelje ligji. Nuk do të tolerojmë asnjë që toleron shkelësit e ligjit”, ka thënë kreu i IKMT Ajet Zyberi.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img