Tirana
few clouds
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
44 %
4.6kmh
20 %
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
27 °
E shtunë, 12 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Operacioni ‘Ndragheta’ në Itali, ja kush është i pari që është marrë në pyetje nga gjykata, i lidhur edhe me Shqipërinë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

f1665ce338d05019d7e171a6a0143f06

Ditën e sotme ka filluar marrja në pyetje e personave të përfshirë në organizatën kriminale “Ndragheta”.

Rreth orës 10:00 të mëngjesit të sotëm, në kuadër të operacionit “Profil i ulët”, hetuesit kanë marrë në pyetje sipërmarrësin Antonio Gallo, i akuzuar për pjesëmarrje në një organizatë kriminale dhe kontakt me shefat e bandave. Gallo ka dalë edhe në përgjimet ku përmenden zyrtarë të lartë shqiptarë, që sipas tyre do t’i lejonin që të ndërtonin kulla në Tiranë.

Antonio Gallo, i akuzuar për shoqëri kriminale të një lloji mafioz dhe për kontaktin e drejtpërdrejtë me bosët e bandave. Ai është figura qendrore e hetimit “Profil i ulët”, i cili çoi në njoftimin e 50 masave paraprake, shkruajnë mediat italiane.

Luciano D’Alessandro dhe Vincenzo De Luca do të përballen gjithashtu me gjyqtarin gjatë pasdites, të dy në burg. Më pas do të jetë radha e sipërmarrësit Umberto Gigliotta, i ndaluar në Vibo Valentia.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img