Operacioni me 19 të arrestuar, mes tyre shqiptari Arben ZOGU, krahu i djathtë i bosit të Camorras

Publikuar tek: bota, më 17:57 21-03-2018 Operacioni me 19 të arrestuar, mes tyre shqiptari Arben ZOGU, krahu i djathtë i bosit të Camorras Foto nga operacioni

Megaoperacioni i sotëm në Romë që përfundoi me arrestimin e 19 personave të lidhur me mafien, ka edhe një emër shqiptar brenda bandës.

Sipas medias italiane, është arrestuar edhe një grua, por edhe një shqiptar, i njohur me emrin Arben ZOGU e që sipas medieve italiane njihet ndryshe si krahu i djathtë i bosit të Camorras.

Akuzat ndaj tyre janë në shumë drejtime, duke përfshirë trafikun e drogës, armës, përdorimin e armëve dhe përdorimin e metodave mafioze.

Operacioni i sotëm me 19 të arrestuar, kishte të bëntë me eksponentë kriminale të Ndraghetës dhe Camorrës. Gjatë periudhës së hetimit janë sekuestruar 25 kg kokainë që ndoshta në treg do të ishte me një vlerë prej 6 milionë eurosh dhe shumë armatime.

62120_6zngmul_1.jpg

62120_6zngmua.jpg

62120_6zngmw2.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0096921920776367
array(1) { ["section"]=> string(102) "operacioni-me-19-te-arrestuar-mes-tyre-shqiptari-arben-zogu-krahu-i-djathte-i-bosit-te-camorras-114034" }