Tirana
scattered clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
77 %
1kmh
40 %
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
30 °
E enjte, 17 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Operacioni i SPAK/ Gjyqtarja Hoxha nuk e liroi Gentjan Nezajn se e ‘nuhati’ që po fotografohej, mendoi se po përgjohej nga SHISH

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

b21f6b20aaf3da00c18ba553a9b33a9c

Detaje të reja dalin në dritë në lidhje me operacionin e SPAK, i cili vuri në pranga gjyqtaren e Krujës Enkelejda Hoxha dhe 13 persona të tjerë, përfshirë avokat, sekretaren e gjykatës dhe mjekë të njohur.

Gazetarja Klodiana Lala thotë se i dënuari Gentjan Nezaj nuk u lirua nga burgu, siç gjyqtarja dhe personat e përfshirë në rast kishin folur më herët.

Nezaj nuk u lirua nga qelia, për shkak se gjyqtarja Hoxha ka dyshuar se po fotografohej dhe ka ngritur dyshime se ishte në përgjim nga SHISH dhe policia.

“Hoxha nuk ka firmosur lirimin e të dënuarit Gentjan Nezaj. Kjo ka ndodhur, për shkak se vetë gjyqtarja dhe personat e tjerë të dyshuar të përfshirë në raste të korrupsionit kanë kuptuar se po fotografoheshin. Ata dyshonin se SHISH apo policia po i përgjonte, ndaj lirimi i Nezajt nuk ka ndodhur”, Lala.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img