Tirana
scattered clouds
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
100 %
1kmh
40 %
Mër
12 °
Enj
14 °
Pre
14 °
Sht
15 °
Die
16 °
E mërkurë, 30 Nëntor, 2022

Operacioni i madh i SPAK që goditi grupet kriminale, dalin EMRAT e të arrestuarve

spot_img

Lajme të ngjashëm

Janë zbardhur emrat e të arrestuarve gjatë operacionit të koduar “Five”, ku ranë në pranga 35 persona.

Janë zbardhur edhe emrat e të arrestuarve gjatë këtij operacioni i cili ka zgjatur 3 vite dhe janë goditur 13 episode kriminale.

 Personat e arrestuar janë Denardo Dervishi, Fejzo Meçaj (punonjes policise SPZ, Tepelene), Ervin Llana, Armand Koçiu, Servan Kerbizi, Xhuliano Aliu, Kristi Dauti, Sefer Dukaj, Fiodor Runaj, Hyrjet Runaj, Hader Runaj, Ardian Kastrati, Xhavit Filja, Adriatik Logli (punonjes policie prane DVP Gjirokaster), Valmir Polisi, Fadil Demaj, Landi Lezi, Erjon Kalemi, Bujar Brahaj.

Gjithashtu, janë ekzekutuar masat e sigurisë “Arrest në burg” për shtetasit e mëposhtëm, të cilët aktualisht janë duke vuajtur dënimin, për vepra të tjera penale: Elton Ukaj, Marjano Beta, Mikel Ziflaj, Sokol Beqiraj, Marjus Tarataraj, Aleks Meçorapaj, Abedin Llajaj, Ardit Petraj, Neritan Lamaj, Hetem Velaj, Lleonidha Koçiaj, Klodian Delaj, Kastriot Lalaj, Ertjan Pjetergjokaj.

Gjatë hetimit proaktiv 3-vjeçar është provuar veprimtaria e kundërligjshme e 5 grupeve të strukturuara kriminale që vepronin në bashkëpunim me njëri-tjetrin.

Janë evidentuar 13 episode kriminale të trafikimit të narkotikëve, prodhimit dhe shitjes së narkotikëve, si dhe kultivimit të bimëve narkotike në qytetet Vlorë, Tepelenë, Durrës, Tiranë, Lezhë, Prrenjas, gjatë periudhës mars 2019-nëntor 2020.

Më shumë
spot_img
spot_img