Tirana
scattered clouds
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
87 %
1.5kmh
40 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
Sht
2 °
E martë, 18 Janar, 2022
spot_img

Operacioni ‘Hijet e natës’/ Arrestohet 21 vjeçari në Durrës, bëri kërdinë me vjedhje në korrik (DETAJE)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

f260fc2dc8202af79cc3a371e59ffae9

Policia e Durrësit ka arrestuar një 21- vjeçar të akuzuar për 11 vjedhje gjatë muajit korrik i cili ka qenë i dënuar më parë për të njëjtën veprën penale.

Në pranga ka rënë A.D., 21 vjeç, banues në Durrës, i dënuar më parë për veprën penale “Vjedhja” si dhe u procedua në gjëndje të lirë shtetasi E.Xh, 17 vjeç.

Sakaq është proceduar në gjendje të lirë edhe shtetasi E.Xh, 17 vjeç.

Njoftimi i policisë: Finalizohet me sukses operacioni i koduar “Hijet e natës”

Arrestohet në flagrancë një 21 vjeçar i dënuar më parë për veprën penale të vjedhjes, si dhe procedohet në gjëndje të lirë një tjetër.

Zbardhen dhe dokumentohen 11 vjedhje të ndodhura në qytetin e Durrësit.

Sekuestrohen  në cilësinë e provës materiale një thikë, një levë hekuri dhe një maskë të cilat i përdornin për kryerjen e vjedhjeve.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Durrës, në vijim të punës për parandalimin e vjedhjeve të ndodhura më parë dhe vënien e autorëve përpara përgjegjësisë penale, në kuadër të operacionit të koduar “Hijet e natës”, arrestuan në flagrancë shtetasin:

A.D., 21 vjeç, banues në Durrës, i dënuar më parë për veprën penale “Vjedhja” si dhe u procedua në gjëndje të lirë shtetasi E.Xh, 17 vjeç.

Këta shtetas në bashkëpunim me njëri-tjetrin, më datë 18.07.2020, në lagjen nr.3, Durrës, dyshohet se kanë vjedhur në lokalin e shtetasit A.N., ku kanë marë 10.000 lekë.

Nga hetimet e kryera rezulton se këta shtetas, gjatë këtij muaji në lagje të ndryshme të qytetit të Durrësit, kanë kryer edhe 10 vjedhje të tjera, kryesisht në lokale dhe një dyqan të një kompanie celulare, ku kanë marrë sasi të konsiderueshme parash, aparte celular e sende të tjera, vjedhje këto të dokumentuara  me prova filmike.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan një thikë, një levë hekuri dhe një maskë.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Durrës, për veprime të mëtejshme.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img