Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
77 %
0.5kmh
0 %
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
42 °
Pre
33 °
Sht
36 °
E martë, 3 Gusht, 2021

Operacioni “blic”/Policia arreston vëllezërit në Elbasan, në banesë u sekuestrohen armë zjarri (EMRAT)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Policia e Elbasanit në bashkëpunim me RENEA-n dhe FNSH-në ka zhvilluar një operacion blic në qytetin e Elbasanit.

Efektivët kishin informacione se në një “fast-food” në anë të bulevardit kryesor kishte persona të përfshitë në veprimtari kriminale. Gjatë operacionit të befasishëm kanë rënë në pranga vëllezërit Erzen dhe Gëzim Mane.

Të arrestuarit janë të skeduar nga policia si shpërndarës të lëndëve narkotike, ndërkohë që nga kontrolli në banesë u janë gjetur 2 armë zjarri, të cilat janë sekuestruar në cilëinë e provës material.

Kujtojmë se kontroolle të befasishme ka patur edhe në qytetin e Durrësit, pas ngjarjes së 4 ditëve më parë ku u ekzekutua në një atentat Mond Çekiçi.

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img